3. kolo hokejovej Slovnaft extraligy

16.09.2009 Celý región

HK Poprad - HC Slovan Bratislava 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Góly: 4. Klouda (Škovira), 8. Škovira (A. Kroták, Igor Majeský), 55. Fabian (Klouda) - 14. Richard Huna (J. Kováčik), 51. V. Nemec (D. Skokan)
Vylúčení: 8:7 na 2 min, navyše: Lipiansky 10 min za nešp. správanie, A. Bezák (obaja Slovan) 5+DKZ za faul kolenom
presilovky: 2:0
rozhodovali: D. Konc - Gašparík, Valach
2480 divákov

Poprad: Šimonovič - Fabian, Jelínek, Jasečko, D. Brejčák, Michal Segľa, M. Žemba, J. Brejčák, Bartoň - Škovira, Klouda, A. Kroták - P. Segľa, Šechný, Igor Majeský - A. Lapšanský, Rataj, Marcel Haščák - Mašlonka, V. Žemba, P. Svitana
Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Janík - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga

Slovan prišiel pod Tatry získať aj tretí skalp v tejto sezóne. Opačného názoru od prvého buly boli však domáci. Hneď v úvodných sekundách ušiel zadákom hostí Kroták, ale Konráda neprekonal. Kamzíci sa usadili pred bratislavským gólmanom, ktorý v 5. min nájazd Majeského len so šťastím zlikvidoval. Minútu predtým, keď domáci hrali presilovku však kapituloval prvý raz. Podobne o štyri minúty si ho "vyšachoval" z brány Škovira a bolo 2:0. Snaha hostí bola korunovaná šesť minút pred prvou sirénou, keď Huna znížil a dal kontaktný gól. Slovan aj v II. tretine začal náporom, ale rýchlu akciu Lipiansky – Huna Šimonovič s prehľadom zlikvidoval. Potom sa hra prelievala od brány k bráne, ale v rozhodujúcich momentoch boli ochrancovia svätýň na mieste. Na konci 18. min si najazdil pred Konráda domáci kapitán Kroták, strieľal nepresne a bolo po úspechu. Záverečná časť bola v obojstraej snahe dať navyše gól. Mohlo sa tak stať v 46. min, keď v oslabení v brejku ušiel domáci Haščák, ale trafil iba Konráda. Potom stála šťastena pri Šimonovičovi, po nátlaku hosťujúceho Bezáka. V 51. min vystrelil takmer od modrej Bratislavčan Nemec, Šimonovič mal zakrytý výhľad a cez jeho lapačku prešiel puk do siete – 2:2. V 55. min išiel predčasne pod sprchy Bezák (Slovan), ktorý dostal 5+DKZ za faul kolenom. Prišiel trest a Fabian uviedol tretím gólom Poprad do víťazného konca.

Vladimír Klinga, tréner Popradu: "Viedli sme 2:0, súper znížil a z každého útoku hrozil a my sme sa báli o výsledok. Strácali sme puky v útočnom pásme, boli neistí v strede. Po 2:2 bolo kto – z koho. "
Antonín Stavjaňa, tréner Slovana: "Domáci mali skvelý nástup, viedli 2:0, ale kontaktným gólom sme kontrovali. Hráči sa prispôsobili na užšie ihrisko, ale mali sme veľa šancí na vyrovnanie. Namiesto toho urobil zbytočný faul Bezák, ale znova sme vyrovnali. Na užšie podmienky na ihrisku si budeme musieť zvyknúť aj v Ružinove. "

HC Košice - Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Góly: 3. Kmiť (Tabaček, Húževka), 17. Rudolf Huna (Juraj Faith), 32. Jenčík (Šimurda, M. Grman), 34. Juraj Faith (Rudolf Huna, Dravecký), 51. P. Bartoš (Kmiť) - 12. Dubec (Gabriš, Šimíček), 37. Dubec (Filo, Šimíček), 47. E. Hartmann (Troliga, J. Liška)
Vylúčení: 6:7, nayvše: Kledrowetz (Košice) na 10+DKZ za nešp. správanie
rozhodovali: Kubuš - Bednár, Gajan
5544 divákov

Košice: J. Hudáček - P. Mikuš, Tabaček, Kledrowetz, Chmelo, M. Grman, Deyl, od 16. min Gajdoš - Kmiť, Húževka, P. Bartoš - Rudolf Slovan Bratislava: Konrád - J. Kováčik, Bohunický, Turunen, Tulupov, Tesařík, Štajnoch, Janík - Demel, Hujsa, Kuľha - V. Nemec, A. Nedorost, D. Skokan - Richard Huna, Lipiansky, Vaic - A. Bezák, O. Rusnák, T. Varga
Trenčín: Murín - Sekeráš, Trefný, Fatyka, Gabriš, Hančák, J. Liška, od 20. min Kvetan, od 25. min Martin Chovan - Dubec, Valčák, Paroulek - Filo, Šimíček, T. Radulay - Balga, E. Hartmann, Tybor - od 25. min Lobotka, Troliga, L. Ružička

Prvá tretina duelu medzi domácimi Košicami a Trenčínom priniesla svižný hokej. Obe mužstvá v doterajšom priebehu nezískali bod a na ľade bolo cítiť snahu po premiérovom bodovom zisku. Domáci tréner Anton Tomko oproti posledným dvom zápasom stiahol hru na tri útoky a poprehadzoval všetky útočné formácie. Jeho snaha bola korunovaná hneď na začiatku 3. minúty, keď Tabaček našiel prekrásnou prihrávkou Kmiťa a ten otvoril skóre. Trenčín gól nezaskočil a v 12. minúte kontroval Dubec počas presilovej hry. Na začiatku 17. minúty nepochodil pred Murínom Kmiť, avšak ešte v tej istej minúte namieril do čierneho Huna. Do prostrednej časti hry vykorčuľovali aktívnejšie hosťujúci hráči, no gól sa im nepodarilo vsietiť ani po šanciach Valčáka a Šimíčka. Naopak, v 30. minúte zvonila na Murínovej bránke žŕdka a o dve minúty už Košičania dvíhali ruky nad hlavu po presnom zásahu Jenčíka, ktorý zužitkoval početnú výhodu o jedného hráča. Domácim narástli krídla a na začiatku 34. minúty už viedli 4:1. Trenčania odpovedali o tri minúty neskôr, keď svojím druhým gólom v zápase znížil na rozdiel dvoch gólov Dubec. Do záverečnej tretiny vstúpili hostia s jednoznačným cieľom - dotiahnuť skóre duelu. To sa im v 47. minúte začalo dariť a na 3:4 z pohľadu hostí znížil lacným gólom spoza brány Hartmann. O minútu sa zaskvel vynikajúcim zákrokom domáci gólman, keď v rozkľaku zlikvidoval tutovku Fila. Domácich však opäť poslal do vedenia o dva góly Bartoš po šikovnej prihrávke Kmiťa. Trenčania sa v závere nedokázali nadýchnuť k väčšiemu tlaku a prehrali aj po tretikrát v rade. Košice si pripísali prvé víťazstvo v tejto sezóne.

HK 36 Skalica - HK Spišská Nová Ves 6:4 (3:3, 0:0, 3:1)
Góly: 15. Pálffy (Zálešák, T. Višňovský), 16. R. Školiak (Hranáč, Pálffy), 20. Kocák, 41. Pálffy (Zálešák), 44. T. Višňovský, 47. Zálešák (Pálffy, Hranáč) - 1. S. Pavličko (Smotrila, Holečko), 8. Vartovník (Farkašovský, Prokop), 10. S. Pavličko (Harabin, Holečko), 47. Harabin.
Vylúčení: 4:5 na 2 min
rozhodovali: Rudý - Brath, M. Novák
2630 divákov

Skalica: Falter (10. Kotvan) - Gründling, Hranáč, M. Výborný, Schnabel, Škadra, R. Jendek, Beňa, Gula - Pálffy, Zálešák, T. Višňovský - R. Školiak, Kostourek, D. Pašek - Kocák, Jarolín, Kutálek - Lušňák, F. Novák, Šátek
Spišská Nová Ves: Polc - M. Školiak, Harabin, Gurčík, Čintala, Petruk, Horský, Borovský - Holečko, S. Pavličko, Smotrila - Hübler, L. Jurík, Macejka - Vartovník, Prokop, Farkašovský - Lemešani, Heizer, Staroň - Leskovjanský

MsHK Garmin Žilina - HC K-Cero Nitra 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 40. Vala (Nádašdi) - 34. M. Štefanka (S. Saliji), 40. Špelda (E. Čaládi, T. Chrenko), 57. E. Čaládi (T. Chrenko, Podstavek), 60. T. Chrenko
Vylúčení: 5:7 na 2 min
presilovky: 0:2
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Baluška - Stano, Junek
884 divákov

Žilina: Lipovský - Rúfus, Škuta, Nádašdi, Turoň, M. Horák, V. Urban, Ondrej, Krčula - P. Barinka, Palovčík, R. Krajči - Škoda, Koložváry, Kokavec - Vala, M. Hreus, Török - Drevenák, Valášek, Hajnik
Nitra: M. Laco - Ďurák, Špelda, V. Vlk, König, M. Novák, Jass, Ďurkech - Podstavek, T. Chrenko, E. Čaládi - Rumpel, M. Slovák, M. Kováčik - Gráčik, M. Štefanka, S. Saliji - H. Ručkay, Dobrý, Baran

HKm Zvolen - HK Orange 20 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)
Góly: 4. Gálik (R. Liščák, Sochor), 19. Gálik (J. Valach, R. Liščák), 24. V. Baláž (Sochor, Hraško), 42. J. Kopecký (Ľ. Hurtaj, M. Chovan), 53. M. Chovan (Lelkeš) - 26. Jankovič (Grošaft), 33. J. Gašparovič (A. Šťastný, Rais), 44. J. Gašparovič (Jankovský, A. Šťastný), 53. M. Bakoš (A. Šťastný, L. Hudáček)
Vylúčení: 7:4 na 2 min
rozhodovali: Goga - Horínek, M. Orolin
1420 divákov

Zvolen: J. Laco - Javín, J. Valach, L. Čierny, Juraško, Ďaloga, Hraško, Jurík - Sochor, R. Liščák, Gálik - M. Chovan, Ľ. Hurtaj, J. Kopecký - Pavliš, F. Turek, V. Baláž - Lelkeš, Otčenáš, Marcinek
HK Orange 20: Čiliak (41. Kristín) - Jaborník, Rais, Slimák, Jankovič, Šiška, M. Marinčin, T. Devečka, Vojsovič - L. Hudáček, A. Šťastný, J. Gašparovič - M. Bakoš, Grošaft

HC Martin - HC'05 Banská Bystrica 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 2:2, 1:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Trokan (Markovič), 27. Jabrocký (I. Dornič, Uram), 29. Jabrocký (Appel), 49. Appel (L. Říha) - 20. Kolba (Miroslav Hlinka), 24. Pardavý - z trest. strieľania, 31. Jánoš (Sabol), 48. Pardavý (Vantroba, Frühauf), rozhodujúci sam. nájazd Paľov.
Vylúčení: 9:15 na 2 min
presilovky: 1:2
oslabenia: 2:0
rozhodovali: P. Grečko - Zvrškovec, Orolin
3050 divákov

Martin: Križan - Polák, Klepáč, Pozník, Ďatelinka, Drgoň, Šimka, Zukal, Obuch - Uram, Jabrocký, I. Dornič - Appel, L. Říha, Trokan - Škumát, M. Beran, Markovič - Themár, I. Baček, Galamboš
Banská Bystrica: Petrík - Frühauf, Vantroba, Kolba, Bauer, Vizváry, Biro, Bambúch, A. Mrena - V. Országh, Bulík, Pardavý - Drotár, Miroslav Hlinka, Paľov - Dian, Sabol, Jánoš - Ižvolt, Češík, Tonkovič Uhnák - M. Lisoň, Mlynarovič, Ján Sýkora - Šimčák, J. Petro, Jankovský

1. Ban. Bystrica 3 1 2 0 0 12:9 7
2. Martin 3 2 0 1 0 12:10 7